آموزشی

باز کردن و جلوگیری از گره خوردن زنجیر و دستبند

باز-کردن-گره

باز کردن زنجیری که گره خورده است، می‌تواند یک موضوع چالشی باشد، اما شما میتوانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  1. استفاده از روغن: مانند روشی که برای باز کردن گره گردنبند توصیه شد، می‌توانید از روغن زیتون یا روغن بچه استفاده کنید. مقداری از روغن را بر روی گره خورده بریزید و کمی زمان بگذارید تا روغن درون گره نفوذ کند. سپس با حرکت دادن آرام و تدریجی زنجیر، سعی کنید گره را شل کنید و زنجیر را باز کنید.
  2. استفاده از سوزن نوک تیز: با استفاده از سوزنی با نوک تیز و نازک، سعی کنید از زیر گره وارد شوید و با حرکت دادن سوزن به آرامی، گره را شل کنید. در این روش، باید بسیار دقت کنید تا زنجیر آسیب نبیند.
  3. استفاده از پلاستیک نرم: مانند روش قبلی، می‌توانید از یک تکه پلاستیک نرم برای باز کردن زنجیر استفاده کنید. پلاستیک را زیر گره بگذارید و با حرکت دادن آرام، سعی کنید گره را شل کنید و زنجیر را باز کنید.
  4. مواد لیز کننده: بعضی از مواد لیز کننده مانند گلیسیرین یا آب روغنی هم می‌توانند به شما در باز کردن گره‌های زنجیر کمک کنند. با قرار دادن کمی از این مواد بر روی گره‌ها و صبر کردن چند دقیقه، می‌توانید زنجیر را به راحتی باز کنید

همواره در انجام این کارها، به آرامش و دقت توجه کنید تا از آسیب به زنجیر جلوگیری شود. در صورتی که باز کردن گره به صورت دستی موفق نشد، بهتر است به یک جواهرساز محلی مراجعه کنید تا به شما کمک کند.

راه‌ها و روش‌های پیشگیری از گره خوردن گردنبندها

همانطور که برای باز کردن گره گردنبند، روش‌ ها و راه‌هایی وجود دارد، برای جلوگیری از گره خوردن آن هم چندین روش موثر و البته آسان وجود دارد تا شما برای همیشه با مشکل گره خوردن گردنبندتان خداحافظی کنید…!

  • آویزان کردن:

با آویزان کردن گردنبند های خود احتمال گره خوردن آنها را به مقدار زیادی پایین می آورید. میتوانید چند میخ ریز بر روی تکه چوبی و یا پلاستیکی بکوبید و آنرا به دیوار اتاق نصب کرده و گردنبند و زنجیرهایتان را از آن آویز کنید و یا از آویز های زیورآلات استفاده کنید.

آویز-زیور-آلات

آویز-زیور-آلات

 

  • پیشگیری از گره خوردن زنجیر با استفاده از نی:

اولین روش، استفاده از نی است. برای استفاده از این روش باید یک طرف زنجیر را از نی عبور دهید و سپس قفل گردنبند را ببندید. این گونه گردنبند هیچ گاه گره نمی‌خورد.

بازکردن گره
  • بستن قفل زنجیر:به طور کلی زمانی که قصد استفاده از گردنبند را ندارید، بهتر است قفل زنجیر را ببندید تا از گره خوردن جلوگیری شود.قرار دادن گردنبند در جعبه مخصوص خود:هنگام خرید گردنبند، فروشنده ممکن است یک جعبه مخصوص برای محافظت زنجیر به شما دهد. در هنگامی که قصد استفاده از گردنبند را ندارید، قفل زنجیر را ببندید و آن را در جعبه، در قسمت سوراخ‌های ابر داخل جعبه قرار دهید.استفاده از دستمال کاغذی برای زنجیرهای بلند:اگر زنجیر بلندی دارید و جایی برای نگهداری آن ندارید و دوست ندارید که زنجیر گره بخورد، یک دستمال کاغذی را به شکل لوله کنید و زنجیر را به دور آن بپیچید؛ این کار از گره خوردن زنجیر جلوگیری می‌کند.استفاده از اسپیسر گردنبند:اگر از گردنبندهای چند لایه استفاده می‌کنید و زنجیرها نازک باشند، امکان دارد روی گردن شما گره بخورند. برای جلوگیری از این امر، از اسپیسر گردنبند استفاده کنید. اسپیسر از دو میله‌ی مجزا ساخته شده که در هم چفت می‌شوند. یک میله دارای حلقه‌هایی است که باید قفل گردنبندها را به آنها متصل کنید و سر دیگر زنجیرها به میله‌ی دوم متصل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید